sobota, 29 listopada 2014

something for her, something for him.

      Zbliżające się Mikołajki to idealna okazja, aby obdarować kogoś drobnym prezentem. Według badań, książki są nadal jednym z najczęstszych prezentów jakie wybieramy przy różnego rodzaju okazjach. Postanowiłam przygotować wpis, w którym krótko opiszę nowości książkowe, których tematem przewodnim jest moda. Choć wydaje się, że książki o tej tematyce skierowane są niemal wyłącznie do kobiet, mężczyźni też mogą znaleźć wśród nich coś ciekawego dla siebie. Poniżej przedstawiam Wam zestawienie poradników, które pojawiły się w ostatnich miesiącach na półkach wszystkich księgarni. Podzieliłam je na dwie strefy: dla kobiet i dla mężczyzn. Mam nadzieję, że zachęcę Was do wyboru choć jednej z nich, a tych, którzy do tej pory zastanawiali się nad kupnem którejś z poniższych książek, przekonam do ich zakupu. :)1. Monika Jurczyk "Szefowa swojej szafy"

      Jest to książka dla współczesnej bizneswoman, która dąży do wyznaczonych celów, a na pierwszym miejscu stawia rozwój osobisty. Jak ma się do tego moda? Autorka w prosty sposób pokazuje kobietom, jak poprzez strój wyrazić swoją osobowość, a przy okazji zwiększyć własną wydajność w pracy. W końcu odpowiedni strój sprawia, że jesteśmy bardziej pewne siebie, a z takim nastawieniem, żadne wyzwania nam niestraszne.
W książce znajdziemy m.in. zestawy na podróż czy spotkania służbowe. Dzięki niej każda kobieta pozna także bliżej swoją sylwetkę, odkryje sekret dobrego wyglądu, a w pracy będzie jeszcze bardziej nastawiona na sukces!

Wyd.: Burda Publishing Polska
2. Magdalena Kanoniak "Radzka radzi: Tobie dobrze w tym"

      Poradnik dla każdej z nas. W książce znajdziemy porady jak wybrać strój pasujący do naszej sylwetki, jakie kolory powinny dominować w naszej garderobie oraz jak w łatwy sposób znaleźć, a następnie podkreślić atuty naszej sylwetki. Autorka pokazuje również elementy garderoby, które z pewnością ułatwią nam życie. Na stronach książki pojawiają się również informacje o zakupach on-line, tkaninach i metkach. Bo jak tak naprawdę marka przekłada się na jakość produktów? Czy zawsze im droższy produkt, tym lepszy?
Jestem pewna, że dzięki tej książce, każda kobieta będzie jeszcze piękniejsza.

Wyd.: Helion
3. Isabelle Thomas, Frederique Veysset "Francuski szyk! Zostań własną stylistką"

      O tej książce pisałam Wam już tutaj. Pozycja, która ułatwi nam dobór butów i dodatków do stylizacji, a także podpowie jak nosić jeans, łączyć różne faktury i materiały. Znajdziemy w niej również najczęstsze błędy, które popełniamy w naszym ubiorze oraz porady, co powinno znaleźć się w naszej garderobie, a czego powinnyśmy się z niej pozbyć.
Książka napisana lekko, rzeczowo i bez zbędnych dodatków, a dzięki pięknemu wydaniu, nie potrzebuje prezentowego opakowania, wystarczy ozdobna kokardka. :)

Wyd.: Wydawnictwo Literackie

4. Aleksandra Frątczak "Ubierz się w kolor"

      Nie jest to książka, która pomoże nam w wyborze ubrań pasujących do sylwetki, czy skompletuje naszą garderobę, dzieląc ją na ubrania codzienne, wieczorowe i służbowe. Książka ta sprawi jednak, że każda z nas odnajdzie kolor, który idealnie podkreśli nasz charakter, koloryt skóry oraz będzie świetnie oddziaływać zarówno na nas samych, jak i na innych. Autorka porusza się w fascynującym świecie barw. Czasem wystarczy zmienić odcień danej barwy, aby stać się bardziej wyrazistą i pewną siebie, a przy tym zrobić piorunujące wrażenie.
Książka jakiej z pewnością brakowało na księgarnianych półkach.

Wyd.: AF Style5. Karolina Gliniecka "(Nie) mam się w co ubrać"

      Książka napisana przez jedną z najbardziej wpływowych blogerek w Polsce. Jest to zbiór porad, które pomogą każdej kobiecie odnaleźć się w świecie mody. Poradnik jest odpowiedzią na pytania jak tworzyć zestawy pasujące na wiele okazji, jak podczas zakupów kierować się zarówno sercem, jak i rozumem oraz co komu pasuje, a co niekoniecznie. Podzielona na rozdziały dotyczące sylwetek, ubrań, dodatków, porządków w szafie i mądrych zakupów z pewnością ułatwi nam drogę przez gęstwiny modowej przygody.
Bogata w zdjęcia i ilustracje książka, pomoże nam w odpowiednim wyborze ubrań oraz ciekawym ich łączeniu.

Wyd.: Wydawnictwo SQN


1. Bernhard Roetzel "Gentleman. Mężczyzna z klasą"

      Gentleman. Jak sam tytuł wskazuje, książka przeznaczona jest dla mężczyzn, którzy cenią sobie elegancki wygląd. W poradniku, każdy mężczyzna znajdzie podpowiedzi jak ubrać się na daną okazję, jak dobrać odpowiednie obuwie, a także jak... zawiązać krawat, co dla wielu mężczyzn nie jest wcale prostą czynnością.
Książka, która bez wątpienia powinna znaleźć się na półce każdego mężczyzny. Świetna propozycja szczególnie dla tych, którzy chcą zmienić swój stosunek do mody oraz wciąż poszukują własnego stylu.

Wyd.: Buchmann2. "Podręcznik stylu dla mężczyzn" (opracowanie zbiorowe)

      Poradnik, jakiego jeszcze nie było. Stworzony przez mężczyzn, redaktorów niezwykle wpływowego magazynu Esquire, przeznaczony wyłącznie dla... mężczyzn. Każdy, kto sięgnie po tę książkę, znajdzie w niej porady dotyczące zarówno tego, co powinno znaleźć się w męskiej szafie, jak i czego nie może zabraknąć w męskiej kosmetyczce. Prawdziwy mężczyzna powinien być gotowy na wszystko, bez względu na sytuację, w jakiej się znalazł. Ta książka z pewnością mu w tym pomoże. Odkryje tajemnice dobrego wyglądu i zachowania we wszystkim odpowiednich proporcji.
Must have każdego faceta!

3. Michał Kędziora "Rzeczowo o modzie męskiej"

      Kto choć trochę zna blogera znanego jako Mr. Vintage, na pewno chętnie sięgnie po jego książkę. Jest ona napisana w sposób prosty i przeznaczona jest dla każdego mężczyzny, bez względu na wiek czy styl, jakim kieruje się on przy wyborze ubrań czy dodatków. Choć poradnik ten swoją premierę miał niemalże rok temu, wciąż jest na topie. Panowie znajdą w książce odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące kwestii z zakresu mody, łatwiej skompletują swoją garderobę, a może nawet choć trochę zaprzyjaźnią się ze światem mody.
Zbiór porad, które pomogą każdemu mężczyźnie stać się jeszcze przystojniejszym.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz